Intrattenimento

Alban Skenderaj - Jolie

Written by: Alban Skenderaj
Producer: Lorenc Aliaj
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/0i0oGt5QfsyjNVFUCMU7G0
iTunes: music.apple.com/us/album/jolie-single/1548132694?ls=1&app=itunes
acromaxmedia.lnk.to/Jolie
JOLIE
Nje shikim si Mona Lisa
befas ti ma dhe
Une si nje “Alien i ligjshem” ne Champs Elysees
Dhe nje moment mu duk vertete sikur jetoja ne nje film
Nata me e bukur qe mbaj mend
Por kur i cela syte vec gjeta mbi jastek nje trendafil
dhe mbi leter shkruar emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Syte blu, floket me rrica
Pa fryme me la
Elegancen nga Franca
Zjarrin nga Afrika
Ishte nje nate asgje shume me kot vetes i perseris
S’di pse te kerkoj ty ne cdo kend
U be nje jave qe endem rrugeve si i marre neper ne Paris
Ende duke thirrur emrin tend
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Asnje mbiemer dhe asnje adrese
Sikur nje foto ta kisha nga ti
Dhe endem si marre neper Paris
Dhe pse e di qe eshte cmenduri
Oh Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!
Jolie! Jolie! Ku je Jolie?!

Commenti 

 1. Arben Baliu

  Arben Baliu

  5 ore fa

  geniali sulmon prap me Jolie bravo king Albani

 2. Visar Visi Krasniqi

  Visar Visi Krasniqi

  6 ore fa

  Bravoo MUZIK ART 🖼

 3. samuele longo

  samuele longo

  15 ore fa

  itput.info/zone/video/f6-CbISJ3M-eiKA&ab_channel=MrEazi Kjo eshte kenge e vjedhur nga Afrika po Albani e ka zbukuruar :D

 4. Albert Mince

  Albert Mince

  Giorno fa

  nice. ti nuk zhgënjen kurre bravo gjigant

 5. Kostandin Puleri

  Kostandin Puleri

  Giorno fa

  👌🏻🙌🏻📯

 6. Peci Fatbardha

  Peci Fatbardha

  Giorno fa

  Te lumt Alban se super ze super keng super muzik te lumt shum shum keng e mir si te gjith te tjerat

 7. Orgesa Seli

  Orgesa Seli

  Giorno fa

  Ŕŕŕ

 8. Orgesa Seli

  Orgesa Seli

  Giorno fa

  Èŕŕŕŕŕŕèèeèŕèŕèèèŕèeŕŕeeeèèèŕŕŕ

  • Orgesa Seli

   Orgesa Seli

   Giorno fa

   Ŕŕ44ŕ

 9. Sonnen Licht

  Sonnen Licht

  2 giorni fa

  Alban Skenderaj forever!!! The best Sänger ganz Albanien und Kosovo!!

 10. Gladi Arapi

  Gladi Arapi

  2 giorni fa

  😍😍

 11. Mike Saraft

  Mike Saraft

  2 giorni fa

  ❄🎄🔯🎁✨👼🎑😌❄🎁✨👼🎄 *Për shkak të dashurisë. Perëndia dërgoi Birin e tij Jezu Krisht të vdiste në vendin tonë. Tri ditë më vonë. U ngrit nga vdekja.* *Tani Vetëm nga Jezu Krishti. Zoti na ka dhënë dhuratën falas të jetës së përjetshme. Ai do të të shpëtojë dhe do të të shërojë.* *((shiko lart në qiell dhe pyete atë))*

 12. Fjolla Jusufi

  Fjolla Jusufi

  2 giorni fa

  Idhull që nga fëmijëria♥️ muzika jote është dhuratë për veshët tanë!🌟

 13. ttt x654321

  ttt x654321

  2 giorni fa

  A e dini çdo te thote Skenderaj mbiemri Albanit? Do te thote Aleksander = Iskander, Emrin Aleksander popujt e lindjes e shqiptojne Iskander, kete emer mbajti edhe Gjergj Kastrioti, Skander pra Aleksander, ne nder te Aleksandrit te Maqedonis I cili kishte gjyshen nga iliria e nenen nga Epiri.

 14. Yllka Bajrami

  Yllka Bajrami

  2 giorni fa

  Wow

 15. Enejda Xhatufa

  Enejda Xhatufa

  3 giorni fa

  Eneida xhatufa💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔kaveje💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤❤💔💔emila💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔💔arisi💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💕💖💝💗❤💔danjeli💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💎💎💙💙💚💚💓💞💟💘💘💖💝💗❤💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎💎

 16. Xhevair Seitllari

  Xhevair Seitllari

  3 giorni fa

  Legjendar...

 17. Mika Ola

  Mika Ola

  3 giorni fa

  Alban skenderaj=Eurovision Kush mendim si une

 18. Geni Misa

  Geni Misa

  3 giorni fa

  Nice song Alban!! Si gjithmonë,kenget e tuaja,jan perfekt!!👏👏

 19. Klodi Nuhu

  Klodi Nuhu

  3 giorni fa

  Alban ke qen I preferuari Im qe kur isha 11 vjeç Je i mbrekullueshem

 20. Klodi Nuhu

  Klodi Nuhu

  3 giorni fa

  Je shum mir te adhuroj

 21. Zhaneta Abedinaj

  Zhaneta Abedinaj

  3 giorni fa

  Pershendetje ! Kush eshte i interesuar per pune online?Pune te cilen mund ta besh nga shtepia apo kudo ndodhesh.Mund te mjaftojn edhe 10 - 15 min perkushtim ne dite Esht kompani udhetimesh

 22. Afërdita Tafallari

  Afërdita Tafallari

  4 giorni fa

  Je yll🌟🥇

 23. Ela ely

  Ela ely

  4 giorni fa

  Në fiksim me ktë këng ❤️

 24. MONEY MAKER

  MONEY MAKER

  4 giorni fa

  Hello all !!! Do ju isha shume mirenjohese nese me mbeshtesni me nje SUBSCRIBE ne kanalin tim ne youtube !!! Ju falenderoj nga zemra !!!

 25. Rako Gjini

  Rako Gjini

  4 giorni fa

  kenga Jolíe eshte shume e bukur Alban. Te dua shume❣

 26. Az Az

  Az Az

  5 giorni fa

  Kenge super ,bravo

 27. Edouard Désert

  Edouard Désert

  5 giorni fa

  Cest une des meilleure musique au monde

 28. Donika Xhakani

  Donika Xhakani

  5 giorni fa

  Je I pa aritshem bravo na kenaq sa here te degjojme ❤

 29. Nails by me

  Nails by me

  6 giorni fa

  Ja edhe një perlë e shtuar në thesarin e këngëve të tua Mrekulli 👍

 30. Abs C

  Abs C

  6 giorni fa

  Great tune 👍

 31. Maria Balliu

  Maria Balliu

  6 giorni fa

  KUsh mendon se Alban Skenderaj eshte kengetari me i mire ne shqiperi nga vokali i tij muzikor le te bej like

 32. pamela Hyra

  pamela Hyra

  6 giorni fa

  Super keng si gjithmon 🤩🤩

 33. Kejsi Kejsi

  Kejsi Kejsi

  6 giorni fa

  LLakë

 34. Linda Cobaj

  Linda Cobaj

  7 giorni fa

  👏👏👏🇦🇱

 35. Alkinida Musaraj

  Alkinida Musaraj

  7 giorni fa

  Alban je super je zemer

 36. Fatjon Balaj

  Fatjon Balaj

  7 giorni fa

  Love thiss😍

 37. Abona Hoxha

  Abona Hoxha

  7 giorni fa

  itput.info/zone/video/ontogI2wrMm6gIo

 38. PIXEL Production

  PIXEL Production

  8 giorni fa

  Sa do e vleresonit Albanin nga 1 deri ne 10 ?? Une per vete i jap 10 te merituar.

 39. Fabjo Dema

  Fabjo Dema

  8 giorni fa

  Ti je Mbreti Muzikes dhe Tingujve ne Shqiperi... Ke Lindur ne Vendin e Gabuar.. Ne jemi Populli i 'Uqerve' dhe i Byth Zbuluarve.. i injorances..i Analfabetizmit per fat te keq!!!!

 40. Florian Gjoka

  Florian Gjoka

  8 giorni fa

  Je i vetmi artist Shqipetare qe ben muzik domethense ❤️

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   8 giorni fa

   Live itput.info/zone/video/ontogI2wrMm6gIo

 41. sokin jon

  sokin jon

  9 giorni fa

  me pelqen ❤️ Greetings from Libya 🇱🇾

 42. Tironcja

  Tironcja

  9 giorni fa

  Hammer Lied. e ke qar fare si cdo keng ❤❤

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   8 giorni fa

   Live itput.info/zone/video/ontogI2wrMm6gIo

 43. Rossella Hoxha

  Rossella Hoxha

  9 giorni fa

  Vetem kete nuk kuptoj: pse je aq pak i vleresuar? Me qan shpirti qe je nje underrated artist. Duhet te kapje majat, Eurovisionin apo ku di une! Ti e meriton cdo te mire nga ana personale dhe ne lidhje me karrieren 😊 wish you the best my friend of everyday’s life!

  • sokin jon

   sokin jon

   9 giorni fa

   Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 44. ermira bytyqi

  ermira bytyqi

  9 giorni fa

  Replay non stop

 45. aola wili

  aola wili

  9 giorni fa

  You are the best

 46. Xhemi Spaho

  Xhemi Spaho

  10 giorni fa

  Super super Keng qe kur e degjova per her te par me emozionovi nga muzika pastaj nga fjalet.🤩

 47. 자연의 소리

  자연의 소리

  10 giorni fa

  😊

 48. Bashkim Kadishani

  Bashkim Kadishani

  10 giorni fa

  👍

 49. TrimoO'

  TrimoO'

  10 giorni fa

  perfect song bana 👌

  • aola wili

   aola wili

   9 giorni fa

   Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 50. Shauka Hodan

  Shauka Hodan

  11 giorni fa

  Me kete kenge, maksimumi xhanëm çok gyzel neper rruget e Izmirit mund te kerkosh Alban, megjithe respektin per muziken tende. ✌

 51. H Tahiraj

  H Tahiraj

  11 giorni fa

  😭😭😭😭😭

 52. Elusive Eagle

  Elusive Eagle

  11 giorni fa

  Bukur !!!

 53. alessia denaro

  alessia denaro

  11 giorni fa

  Omg kjo eshte mrekulli

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   8 giorni fa

   Live itput.info/zone/video/ontogI2wrMm6gIo

 54. Rebecca Adelina

  Rebecca Adelina

  11 giorni fa

  Ku je Albani i pare?! kenget po fiken...

  • Shauka Hodan

   Shauka Hodan

   11 giorni fa

   nice share

 55. Elona Hoxhaj

  Elona Hoxhaj

  11 giorni fa

  Gjithmon albani ben keng me plot kuptim the un gjej veten te kjo kenga brao alban😀😀😀❤

 56. MERLINO

  MERLINO

  11 giorni fa

  Not good

 57. Super Kevin

  Super Kevin

  12 giorni fa

  Degjuam dhe nje kenge me vler keto vitet e fundit...

 58. Linda Vlore

  Linda Vlore

  12 giorni fa

  Melodia goxha e bkr por shume here e persetitur emri... Prish.. Muziken

 59. Lizi105

  Lizi105

  12 giorni fa

  Një Artist me zemer e talent!! E dua ketë këngë ❤️❤️❤️❤️

 60. Shpresa Baci

  Shpresa Baci

  12 giorni fa

  Bravo🙌🙌

 61. art scorpione

  art scorpione

  12 giorni fa

  Artist i vertet

 62. Vasilika Prifti

  Vasilika Prifti

  12 giorni fa

  Je nje artist i mbrekullushem i adhuroj kenget e tua

 63. Soni Plasari

  Soni Plasari

  12 giorni fa

  Bravoooo 👏👏👏👏👏👏👏

 64. hoiy vinosa

  hoiy vinosa

  12 giorni fa

  My soul needed this... Thank you Alban Skenderaj

 65. Dile Dile

  Dile Dile

  12 giorni fa

  Kush do donte ta shihte albanin ne eurovision ose konkurse te tjera si perfaqesues te vendit ton❤❤👇

 66. Leonard Kollcaku

  Leonard Kollcaku

  12 giorni fa

  4 dit 400k , po te ishte keng byth pare drog do arinte 4m per keto dit

 67. Danjela Bushgjokaj

  Danjela Bushgjokaj

  12 giorni fa

  ❤🤗

 68. KARDELEN KARDELEN

  KARDELEN KARDELEN

  13 giorni fa

  nice share

  • hoiy vinosa

   hoiy vinosa

   12 giorni fa

   King Alban 😀

 69. Florika Vrushi

  Florika Vrushi

  13 giorni fa

  Ne je ne stres dhe papritur degjon kenget e tua Gjithcka kalon e ndihesh happy🌹🌹🌹🇺🇸🇦🇱

 70. Shana Sina

  Shana Sina

  13 giorni fa

  Mbreti i muzikës ❤️

 71. abbsnn cose

  abbsnn cose

  13 giorni fa

  Ti asnjëherë nuk zhgënjen 😭😭❤❤

 72. vana tsami

  vana tsami

  13 giorni fa

  Δεν υπάρχει αγάπη στη ζωη

 73. Nevila Lame

  Nevila Lame

  13 giorni fa

  Love this songg 😍🌹🌹😘🙌💗💗💗💗💖💖💖💝💝💝💝💞💞💞💞💞💞💞💞

 74. Mariglen Xhaxhka

  Mariglen Xhaxhka

  13 giorni fa

  Q

 75. andreea rades

  andreea rades

  13 giorni fa

  ❤️

  • abbsnn cose

   abbsnn cose

   13 giorni fa

   Ssdfffc fx

 76. Vlora LONDON

  Vlora LONDON

  14 giorni fa

  Ti je qetesim shpirti me keto keng, ti je nje vlonjat qe shembull duhen te marin te gjithe por vecanti vlonjatet e mi. Me te bute ne komunikim e ne dashuri. Love the song Dhe te pershendes nga Londra

 77. Albana Hallulli

  Albana Hallulli

  14 giorni fa

  Cdo keng e jotja esht nje emocion i bukur! Nje nder te paktit kengtar qe i ben klipet pa femra te zheveshura pa makina lluksose

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   8 giorni fa

   like per kover ne faqen time

 78. Muharrem Maloku

  Muharrem Maloku

  14 giorni fa

  Suksese në të ardhmen , te lumtë vazhdo tutje me ket ritem !

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   8 giorni fa

   faleminderit..gjithashtu

 79. Marinela kumria

  Marinela kumria

  14 giorni fa

  I love this 💋❣

 80. Blooming Bubble

  Blooming Bubble

  14 giorni fa

  Wow

 81. Jolie Gergen

  Jolie Gergen

  14 giorni fa

  My Name is Jolie 🥰

  • Piano Shqip

   Piano Shqip

   8 giorni fa

   Live itput.info/zone/video/ontogI2wrMm6gIo

 82. hakuna matata always

  hakuna matata always

  14 giorni fa

  King Alban 😀

 83. bilishu aliss

  bilishu aliss

  14 giorni fa

  nje moment i veshtire ne jete😢😢😢😑😣😥........nje doze qe te qeteson shpirtinn.....lov u Alban😘😘😘😍😍😍😍😊

 84. Matius Vlore

  Matius Vlore

  14 giorni fa

  Eshte gjigandi muzikes shqiptare

 85. Gledja Papa

  Gledja Papa

  14 giorni fa

  ✨👏✨

 86. enkela shaba

  enkela shaba

  14 giorni fa

  ❤️

 87. Lindi Johnny

  Lindi Johnny

  14 giorni fa

  Nice ,I like it a lot 👌

  • bilishu aliss

   bilishu aliss

   14 giorni fa

   Artisti me I mire shqiptar forever👌

 88. Ela Celiku

  Ela Celiku

  14 giorni fa

  🌺

 89. Reina Rexhepi

  Reina Rexhepi

  14 giorni fa

  Ssdfffc fx

 90. New music

  New music

  14 giorni fa

  Ju lutem me ndihmoni me subscribe. Jau kthej me beni reply kush me ben subscribe qe tja kthej.✅✅✅✅✅

 91. Rama Bajram

  Rama Bajram

  14 giorni fa

  O zoti rujt shqiptart ku do ge jane

 92. Rama Bajram

  Rama Bajram

  14 giorni fa

  Albaniens

 93. Zana Shaptej

  Zana Shaptej

  14 giorni fa

  O zoooot ky eshte adhurim! Meriton te jete i famshem ne gjithe botennnnnnnnnn

 94. Eiverto Tici

  Eiverto Tici

  14 giorni fa

  @ Albani si gjithmone , Bravo dhe per Producentin Lorenc Aliu , edhe pse nje producent i ri eshte nje nga producentet me te talentuar ne Shqiperi.

 95. Ethnic Albanian

  Ethnic Albanian

  14 giorni fa

  Kur je artist produkton mrekullira ✨

 96. Brunilda Mehmeti

  Brunilda Mehmeti

  14 giorni fa

  Je nr 1 🤩🤩🤩🤩🤩👏👏👏👏👏

 97. adil shata

  adil shata

  14 giorni fa

  itput.info/zone/video/ra2AYKppu7eXiYqshifni keto video boni laik

 98. LUTA luta

  LUTA luta

  14 giorni fa

  A i sheh... dhe kjo kenga Jolie spo me ngjisin shume. nuk jane aq tipike te Albanit. i njejti ritem jo shqiptare aspak...

 99. Miranda Elezi

  Miranda Elezi

  14 giorni fa

  Ti ascolto tutte le volte che ho voglia di sognare......praticamente sempre❤

 100. Bardha Bardha

  Bardha Bardha

  14 giorni fa

  Zeri yt 💚💙💚💛🧡🧡

Il prossimo